De Budelse Comedie op dreef



Boven v.l.n.r. Marlies van Moorsel, Jentley Drieman, Jan Neijssen, Dorine Truijen, Jeanine Ras, Piet Fransen. Onder v.l.n.r. Loes Roelofs, Jan Cox en Erwin Mennen. Jo Roelofs maakte de foto.

BUDEL - In een tjokvolle zaal in de Borgh speelde de Budelse Comedie afgelopen zondag haar tweede avond met het blijspel: 'En wie is dan de vader?' Vanaf de opkomst van Hein, de hoofdpersoon, gespeeld door Jan Cox, was het lachen in de zaal. En die stemming bleef erin. Jan, geleend van KPJ-SOS Soerendonk, bracht als enige z'n tekst in het dialect. Het was heerlijk om het onvervalste Buuls zo luid, duidelijk en zo recht voor z'n raap te horen. Zijn vrouw Dorethey, (gespeeld door Dorine Truijen) die vooral in de beginscène door hem als een soort overdrachtelijke boksbeugel werd gebruikt, bleef overal rustig onder. Routinier Marlies van Moorsel, die op een ludieke manier haar entree maakte, deze keer als oma, was weergaloos. Meer over deze voorstelling staat in HAC Weekblad van deze week. En...mensen, wees er snel bij. Er zijn nog maar twee avonden dat de Budelse Comedie dit blijspel brengt. En wel op zaterdag 27 en zondag 28 november. Aanvang 20.00 uur in gemeenschapshuis De Borgh en misschien zult u dan na afloop ook kunnen zeggen (echt gehoord van iemand die voor mij de zaal uit schuifelde): 'as eech toch zoe kos speule, geenk ich nimmie werreke.'

Belastingen 2011-2013 Achel vastgesteld

De belastingen die de gemeente Hamont-Achel de komende drie jaar gaat heffen, zijn afgelopen maandag tijdens de raadsvergadering vastgesteld. De jaarlijkse heffing van de opcentiemen op de onroerende voorheffing en de aanvullende belasting op de personenbelasting zijn het meest van belang voor het evenwicht in het budget van de gemeente.

Verder worden er net als dit jaar belastingen geheven op de bestrijding van verkrotting van gebouwen en woningen. Hamont-Achel heft 50 opcentiemen bovenop de heffing van het Vlaams Gewest ter bestrijding van verwaarlozing van gebouwen. Dit moet ervoor zorgen dat de leef- en omgevingskwaliteit binnen de stad acceptabel is. Ook dit jaar wordt op het weghalen van sluikstort en op het aanleveren van allerlei administratieve stukken via de gemeente belasting geheven.
Na enige discussie werd ook de belasting op banken goed gekeurd. Afhankelijk van het personeelsbestand en het al dan niet bezitten van een geldautomaat wordt jaarlijks een belasting geheven op de bank. Volgens Willy Hulsbosch is deze belasting niet meer van deze tijd. Hij stemde dan ook evenals Miel Sools (Balans) tegen deze heffing. De meest opvallende heffing is die op het niet afkoppelen van hemelwater bij door de stad vastgestelde afkoppelingsprojecten.

Vogelspotten



Het seizoen van het vogelspotten is weer begonnen. Gerard Coenen spotte reeds deze boomkruiper.

Extra bloedinzameling Rode Kruis



Het Rode Kruis Hamont-Achel nodigt iedereen tussen de 18 en 65 jaar uit om zaterdag 11 december tussen 10.00 en 14.00 uur naar Steenstraat 5 in Hamont te komen. In het Rode Kruislokaal wordt dan een extra bloedinzameling georganiseerd waarbij ook een heerlijke brunch is inbegrepen. Misschien bent u de 500e bloeddonor en wordt de ‘club van 500’ een feit. In Hamont wordt iedere eerste maandag van de maand een bloedinzameling gehouden, in Achel drie maal per jaar. Inmiddels hebben ongeveer 460 vrijwilligers door de tijd heen bloed afgegeven. “Ons doel is om bij de extra bloedinzameling 11 december de 500e bloedgever te verwelkomen”, zegt Jef Bloemen van het Rode Kruis Hamont-Achel. “Dan is de ‘club van 500’ een feit.” Het idee voor de club is ontstaan uit samenwerking met Lionsclub Breugel om vrijwillige bloedafname te stimuleren.

De extra bloedinzameling vindt plaats van 10:00 tot 14:00 uur, maar om 09:00 uur wordt u eerst ontvangen op een heerlijke brunch, aangeboden door de Lionsclub Breugel. Ook na de bloedafname kunt u rekenen op een heerlijke tas koffie of verfrissing. Eerder dit jaar werd in het voorjaar en in de zomer een extra bloedinzameling gehouden. Dat zal volgende jaar nog eenmaal per jaar plaatsvinden. Meer over dit onderwerp deze week in HAC Weekblad.

Binnenkort Thomashuis in Budel-Schoot



BUDEL- SCHOOT – “Als alles volgens plan verloopt, zullen de werken aan het nieuwe Thomashuis in Budel-Schoot starten in januari 2011. De bedoeling is dan dat het huis voor de zomerperiode bewoonbaar zal zijn”, aldus Tim van Lit, die samen met zijn vrouw en drie dochters ook zijn intrek zal nemen in het Thomashuis. Het witte huis aan het Stationsplein in Budel-Schoot zal een kleinschalige woonlocatie bieden voor mensen met een verstandelijke beperking. In Nederland zijn er al op meer dan 80 verschillende locaties Thomashuizen te vinden. Een Thomashuis is een kleinschalige woonvorm voor acht volwassenen met een verstandelijke beperking. Zij wonen daar, samen met een echtpaar of samenwonend stel die dan optreden als zorgondernemers of begeleiders. In Budel-Schoot zullen Tim van Lit, samen met zijn vrouw Antoinette (op de foto met hun drie kinderen) deze taak vervullen. Meer hierover in HAC Weekblad van deze week. Voor meer info over de Thomashuizen, kijk op de website www.thomashuizen.nl

Fátima in Achel



HAMONT-ACHEL - In 1917 zou Maria zes keer verschenen zijn aan de drie herderskinderen Lucia dos Santos, Francesco Marto en Jacintha Marto, in de buurt van Fátima, een plaats in Portugal. Daarvóór echter verscheen in datzelfde jaar een engel drie keer aan de drie kinderen. Francesco en Jacintha waren broer en zus en werden in 2000 door de Paus heilig verklaard. Lucia overleed in 2005, nadat ze zelf haar herinneringen aan de verschijningen op papier had gezet. Fátima werd een bekende bedevaartplaats waar jaarlijks heel veel pelgrims op hun knieën naar de basiliek gaan om er te bidden. In de voorgevel van het huis aan Eind 65 in Achel is een mooi geglazuurd tegeltableau aangebracht waarop in blauwe kleur op een lichte achtergrond de verschijning van Maria aan de drie kinderen is afgebeeld. Evert Meijs schreef er over in HAC Weekblad van deze week.

Kraamverzorgende ZuidZorg en poppendokter



Anny Tiemessen werkt al bijna 25 jaar als kraamverzorgende bij ZuidZorg maar daarnaast is ze in haar vrije tijd poppendokter op kinderdagverblijf Klikkelstein in Budel. Een van de medewerkers van ZuidZorg ging bij haar in Gastel op bezoek en schreef er over in HAC Weekblad van deze week. Foto: Poppendokter Anny Tiemessen maakt de poppen van de kinderen weer helemaal beter

Vertoning 'The Misfits' in De Walburg

HAMONT-ACHEL - De meesterlijke film van John Huston uit 1961 is eigenlijk alleen bekend onder zijn originele titel; in België stond op de affiches ook wel "De Ontwrichten / Les Desaxés". "Misfits" zijn wilde paarden die te klein zijn om als rijdier te gebruiken, alleen goed genoeg om te verwerken tot hondenvoer. De titel slaat evengoed op de personages: een stel verliezers dat de kost verdient met het vangen van paarden. Clark Gable speelt de ouder wordende cowboy Gay, Montgomery Clift is Perce, 'n rodeo-ster op zijn retour, Eli Wallach heeft als Guido zijn droom als garagist ook niet kunnen waarmaken. In Reno ontmoeten ze Roslyn, pas gescheiden, en op zoek naar een zinvolle relatie. In haar onschuld vinden de door het leven gekwetste mannen hun verloren idealen weer. Arthur Miller schreef het scenario speciaal voor zijn echtgenote Marilyn Monroe die als Roslyn haar meest intense vertolking neerzet.

Op woensdag 1 december wordt The Misfits vertoond in de Walburg. Na een inleiding om 14.00 uur is het twee uur filmcultuur en vooral -genot. Een unieke kans dankzij de inspanningen de Cultuurkring Hamont-Achel. Ook voor deze bijeenkomst is de Cultuurpas geldig. De bezitters ervan lopen dus gratis binnen. De overigen wordt € 6,- gevraagd, waarin ook een gratis drankje zit. De keuze voor de comfortabele balkonzetels of de klassieke cinema-klapstoelen staat vrij, het bezoek - ook voor degenen die bijna nooit meer naar de film gaan - eigenlijk een must.

Buulder Aa in de mist



Op 18 november trok Ton Krabbendam deze foto van de Buulder Aa in de mist.

Inloopdagen Junior College Cranendonck



Maandag 6 tot en met vrijdag 10 december opent het Junior College Cranendonck haar deuren voor schoolverlaters, hun ouders/verzorgers en andere belangstellenden tijdens de speciale inloopdagen.

Zij die geïnteresseerd zijn, kunnen van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 14.30 uur tijdens de lessen de school binnenlopen om zich een reëel beeld te vormen van een dagelijkse lesdag. Zo kunnen zij kennismaken met de eigentijdse manier van leren welke op het Junior College al ver is doorgevoerd en de onderwijskundige extra’s die de school te bieden heeft, zoals het Technasium en de sportklassen. Nieuwsgierig? Kom dan naar de inloopdagen, iedereen is van harte welkom! Het Junior College Cranendonck ligt aan de Jan van Schoonvorststraat 1 te Budel.

Vier op een rij!



Vier op een rij! Foto: Kirsty Habraken

Vogelshow De Goudvink



MAARHEEZE/SOERENDONK - Afgelopen weekend heeft De Goudvink weer haar jaarlijkse vogelshow gehouden in Gemeenschapshuis Den Donck in Soerendonk.

We mogen als vereniging terugzien op een zeer geslaagde show met, volgens de keurmeesters, kwalitatief goede vogels, de show werd door veel mensen bezocht. Ook dit jaar waren er weer leden van Vogelvereniging Het Pareltje uit Heeze aanwezig.
Grote winnaar was Jack van Zon (foto) met de Bokaal B. te Boekhorst met 92 punten. Alle overige winnaars staan in HAC Weekblad. Daar vindt u tevens de uitslag van de loterij gehouden. In de advertentie op pagina 13 bovenaan staan de prijzen en de winnende nummers vermeld.

Leer beleggen bij De Optimisten

Wie wil leren beleggen en meer wil weten over trackers en opties kan dit doen bij belegging – en studieclub “de Optimisten”.
Op 17 november hebben reeds voldoende personen belangstelling getoond om de doorstart van de belegging – en studie club mogelijk te maken. Maar aanmelden kan nog steeds per e-mail naar volgende adressen: Wim Lammers, Lammers_wim@hotmail.com; Guus Zabel, g.zabel@cranendonck.nl of Mien Maas, mienmaas@kpnplanet.nl Voor meer informatie of aanmelden kan er ook gebeld worden na 18.00 uur naar Guus Zabel via het nummer 0031 495 592148.

Kantwerk!



Kantwerk, gratis uit de natuur. Foto Leon Jaeken.

Kleurplaat Sinterklaas!

Heb jij ook die leuke kleurplaat zien staan in het HAC Weekblad van vorige week? En wil jij ook graag een héél leuke prijs winnen voor het inkleuren van deze tekening? Niet getreurd, want de kleurplaat is nog steeds te downloaden via de website van HAC Weekblad! De mooiste tekeningen maken kans op één van de drie goedgevulde shoppingbags van Intertoys Budel! Dus zeker de moeite waard! De tekeningen kunnen nog tot en met 29 november ingeleverd worden bij het HAC Weekblad aan de Stationsstraat 41 in Hamont. Veel succes!

SV Budel wint van koploper Helden



In een boeiend en spannend duel slaagde SV Budel erin om koploper Helden haar eerste nederlaag toe te brengen. Helden kwam nog wel goed uit de startblokken. De eerste 10 minuten was de thuisploeg de bovenliggende partij en werd SV Budel overklast. Het verdere verloop van de 1ste helft waren het de oranjehemden uit Budel die steeds beter in hun spel kwamen. Max Winter maakte in blessuretijd van de eerste helft de enige goal. Komend weekend is SV Budel 1 vrij waarna over twee weken het uitduel tegen Reuver volgt. (Op de foto: Roy Claassen)

SV Budel uitgeschakeld
Het bekeravontuur is door een duidelijke nederlaag tegen Someren voor dit seizoen afgelopen. Someren was de hele wedstrijd de betere ploeg. De einduitslag van 6-0 gaf de krachtsverhouding duidelijk weer. Er was bij enkele doelpunten wel een buitenspelgeurtje. Maar de scheidsrechter negeerde de grensrechter en kende deze doelpunten toe. Afgezien van deze beslissingen was de overwinning van Someren terecht en verdiend.

Jeugdprinsenpaar



Het nieuwe jeugdprinsenpaar van de Muuzevangers voor het seizoen 2010-2011werd voorgesteld. Door de regen vorige week viel de activiteit "foto reportage" in het water. Maar dit weekend is het dan toch gelukt en kunnen zij zich aan de lezers van HAC Weekblad presenteren: Jeugdadjudant Raoul, Jeugdprins Wietse en Jeugdprinses Carlijn.

Achelse Kluis sluit gastenverblijf

HAMONT-ACHEL - Eind volgend jaar zal het gastenverblijf van de Achelse Kluis officieel sluiten. Dit heeft de monnikengemeenschap van Achel bekendgemaakt. Reden hiervoor is het feit dat de monnikengemeenschap van de Achelse Kluis erg is uitgedund. Momenteel verblijven er nog maar zes trappisten, waarvan de helft ouder is dan 80 jaar. De taak om gasten te ontvangen en te verwelkomen in de Achelse Kluis wordt dus steeds zwaarder. Daarom werd nu besloten om hier mee te stoppen. Wel gaat de abdij verder met de productie van de Achelse trappist, de bereiding van voedingswaren en de exploitatie van de boeken- en souvenirwinkel en het café-restaurant.

Geen heffing op huis-aan-huisbladen

Er komt geen belasting op de huis-aan-huis verspreiding van niet geadresseerde reclamebladen en drukwerken. Een meerderheid van de gemeenteraad van Hamont-Achel stemde tegen het voorstel van onafhankelijk gemeenteraadslid Willy Hulsbosch. Hulsbosch kaartte vorige raadsvergadering het voorstel al aan: de belasting op drijfkracht, die bedoeld is om de automatisering binnen bedrijven af te remmen ten gunste van de handenarbeid, afschaffen en een belasting op de verspreiding van ongeadresseerde drukwerken invoeren.

Afgelopen maandag, tijdens de vaststelling van de belastingen voor de komende drie jaar, werd het voorstel verworpen. Ook de belasting op drijfkracht van motoren blijft van kracht. Uit vergelijking met andere gemeenten – waaronder Overpelt waar de heffing op drukwerken werd ingevoerd, maar later weer werd afgeschaft – blijkt volgens burgemeester Theo Schuurmans (CD&V) dat het erg omslachtig is om de belasting te heffen.

Het gewone leven...



Het gewone leven in Hamont-Achel: De “Dinsdagnamiddagmarkt” op het Marktplein in “de Stad”. Foto: Jacqueline Joosten-Segers.

Gerard Lomans verlaat Maarheeze

Onlangs heeft Gerard Lomans de selectie geïnformeerd: na drie seizoenen zal hij het trainerschap bij VV Maarheeze neerleggen. In die drie seizoenen is Gerard erin geslaagd veel jonge spelers in te passen in de selectie. Met deze mix van ervaring en jeugd heeft Maarheeze steeds kunnen meedraaien in de top van de vierde klasse.

Inmiddels zijn de eerste stappen gezet om een goede opvolger voor Gerard te vinden. VV Maarheeze heeft grote waardering voor de manier waarop Gerard zijn trainerschap in Maarheeze heeft ingevuld. Zeer betrokken, met veel passie en communicatief sterk heeft hij zijn werk gedaan. En dat zal hij blijven doen, tot aan het einde van dit seizoen.

Gouden wissels VV Maarheeze

Tegen stug verdedigende ploegen heeft VV Maarheeze het altijd moeilijk. De wedstrijd tegen RKSVO (Ospel) was daarop geen uitzondering.Ospel was overduidelijk gekomen voor één punt. Toch wist Maarheeze de drie punten te halen door twee 'gouden wissels': In de 78-ste minuut stuurde Rob Wilbers invaller Mike van den Bragt diep, die zette strak voor op de andere invaller Paul Nijhof en die schoot de bal snoeihard hoog in het dak van het doel: 1-0.

Ongeveer op de helft van de competitie (er staat nog één inhaalwedstrijd op het programma) doet Maarheeze bovenin volop mee. De tweede helft van de competitie begint op zondag 5 december met de return thuis tegen Mifano.

Gezellig samenzijn

HAMONT-ACHEL - Op zaterdag 11 december wordt iedereen die zich wel eens eenzaam voelt of ervan houdt om samen met anderen gezellig bij elkaar te zijn, uitgenodigd op een eenvoudige maaltijd en koffie met gebak. Ook is er mogelijkheid tot het spelen van gezelschapsspellen of gewoon een praatje. Dit samenzijn gaat door in het Christelijk Centrum, aan de Transistorstraat 1 te Hamont van 12 tot 16 uur en wordt gratis aangeboden. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij Baard Oda (Budel-Schoot) via tel. 0031495491145 of bij Fam. Breemans-Veraa (Overpelt) via tel. 0032 11665002. Dit kan tot 6 december. Het culinaire team van Christelijk Centrum Hamont (CCH) heet iedereen van harte welkom.

Accordeonisten opgelet!




BUDEL - Sinds juli 2010 woont er in Budel een dirigente voor een accordeonorkest die al 20 jaar in het vak zit, en ze komt uit Hengelo Overijssel. Haar naam is Madelon van Sint Annaland. In Hengelo heeft ze een drietal accordeonorkesten gehad waaronder een jeugdorkest en twee volwassen orkesten. Zij nam met deze orkesten deel aan concoursen en gaf meerdere malen per jaar ook concerten. Nu zij in Budel woont heeft zij deze orkesten achtergelaten en daar voor goede vervanging gezorgd. Het gemis van het dirigent zijn komt nu natuurlijk naar boven en daarom zou ze het erg leuk en spannend vinden om hier in Budel een nieuw orkest te gaan opstarten. Als er voldoende aanmeldingen zijn, wordt er samen overlegd over de dag/avond waarop er gerepeteerd kan worden. Iedereen mag zich, per voorkeur via mail op geven, via m.sintannaland@upcmail.nl of anders via 0031 495-843189. 

Renovatie voetpaden



HAMONT-ACHEL Eind oktober begonnen renovatiewerken aan de voetpaden in de Kleuterstraat en Stationsstraat.
Er wordt naar gestreefd om de hinder voor de omwonenden tot een minimum te beperken door o.a. gelijktijdig slechts aan 1 zijde van de weg te werken en dit voor een zone van telkens ongeveer 50 meter. De werken zullen ongeveer 10 weken in beslag nemen. Foto: Afgelopen maandag was het voetpad voor deur van het kantoor van HAC Weekblad aan de beurt.

Een parel van water



Een parel van water. Foto Leon Jaeken.

Open dag huiskamerproject

BUDEL - Zondag 28 november vindt een open dag plaats van het huiskamerproject in Budel. Maak kennis met deze bijzondere ontmoetingsruimte voor ouderen. Belangstellenden zijn deze dag van harte welkom in de huiskamer in het gemeenschapshuis de Borgh in Budel, van 14 tot 16 uur.

De huiskamer is een ontmoetingsruimte voor ouderen die graag even de deur uit willen, op zoek zijn naar aanspraak en gezelligheid. In een ongedwongen sfeer kunnen mensen anderen ontmoeten en nieuwe contacten leggen. Dit initiatief is ontstaan omdat steeds meer ouderen veel alleen zijn. De open dag is bedoeld voor iedereen die meer wil weten van het inloopproject voor senioren. De inloopmiddag vindt momenteel twee keer per maand plaats op zondag. Vanaf januari is dat iedere zondag van de maand. Het is de bedoeling het aantal inloopmomenten binnen korte tijd uit te breiden met dinsdag- en donderdagochtend. Vrijwilligers die de inloop willen verzorgen, met ondersteuning van de initiatiefnemers, zijn hiervoor zeer belangrijk. De open dag gaat door in de Borgh in Budel in kamer 24. Voor meer informatie kan men bellen met Kees Renkens, projectleider Inloop KBO -Budel 0031 495 49 39 41of c.renkens1@chello.nl of met secretaris KBO-Budel Theo Laans 0031 495 49 22 57 of via t.a.laans@hetnet.nl

Grootouderfeest de Horizon



Op woensdag 17 november brachten de kleuters van Basisschool de Horizon een voorstelling voor alle oma's en opa's. Na het optreden van hun kleinkind wachtte de grootouders nog een leuke verrassing!

Kerstmatinee Budels Gemengd Koor

BUDEL - Op zondagmiddag 12 december verzorgt het “Budels Gemengd Koor”, net als voorgaande jaren, weer een zeer sfeervolle Kerstmatinee in  Gemeenschapshuis De Borgh aan de Dr. A. Mathijsenstraat 15. Naast het ‘Budels Gemengd Koor’ onder leiding van dirigente Hilde Pisters treden voor u op ‘Vriendenkoor All Ways’ uit het Limburgse Heel onder leiding van dirigente Anne-Marie Moors, Kinderkoor ‘Mezoc’ uit Budel onder leiding van Tanja Nijsen en Muziekensemble ‘Amicitia’ uit Hamont onder leiding van Johan Mertens. Het belooft weer een zeer gezellige en sfeervolle Kerstmatinee te worden. De aanvang is 14.30 uur en de toegang is gratis. 

Kerstconcert “I Cieli Immensi”



HAMONT-ACHEL - Het kerstconcert “I Cieli Immensi”, met liederen van onder andere Wood, Rutter, Willcocks, Maierhofer en Britten - zal door het Gemengd Zangkoor 'Noorderklanken' Achel worden uitgevoerd op vrijdag 10 december om 20.30 uur in de parochiekerk van Achel-Centrum. Met medewerking van het instrumentaal ensemble ad hoc , leerlingen van de muziekhumaniora Kindsheid Jesu Hasselt en Joost Vermeiren, orgel. Het geheel staat onder de leiding van Lut Dreesen.De toegangsprijs voor het concert bedraagt € 8 in voorverkoop en voor cjpleden en +55 en 10 euro aan de kassa. Kaarten zijn te verkrijgen bij de koorleden. Voor meer info: Gerard Bloemen, Schutterijstraat 20, Achel, tel. 0032 11 64 59 35 of Greet Smeets, Bien 70, Achel, tel. 0032 11 64 01 39.

Nikitov en Daan Hofman in Dommelhof



Op zaterdag 4 december organiseert het Dommelhof in Neerpelt een dubbelconcert van Nikitov en Daan Hofman.
Nikitov (foto) brengt Jiddische liedjes in combinatie met gipsy swing. Meer info op de site www.nikitov.com
Daan Hofman  debuteerde in 2008 met ‘Fakkels van suiker’ en werd binnengehaald als een bijzonder talent dat de kloof overbrugt tussen kleinkunst en popmuziek. Met zijn meesterlijke Nederlandstalige teksten vol overtuiging en de grenzeloze muziek van zijn 5-koppige band geeft hij concerten, waarin de intimiteit van het gesproken woord tot zijn volle recht komt. Meer info op www.daanhofman.nl. De ticketverkoop gaat door in het provinciaal domein Dommelhof in de Toekomstkaan 5 in Neerpelt of via 0032 11 805002. De inkom bedraagt 12,50 euro en hierbij is een drankje inbegrepen. Voor -25, +55 en CJP houders bedraagt de inkom slechts 10 euro. Meer info: mu

Mist



Op een zondagmorgen sprong Guido Boets op de fiets en trok deze foto van de koude en mistige ochtend.

Sinterklaasfeest bij Olleke Bolleke



BUDEL - Sinterklaas is weer in het land, pakjesavond komt alweer dichtbij, en ook bij inloopochtend Olleke Bolleke wordt er gevierd dat de Sint bijna jarig is. Kom woensdag 1 december gezellig met papa, mama, opa of oma naar Olleke Bolleke. Iedereen kan er een mooi knutselwerkje maken en lekker spelen. En wie weet komt zwarte piet nog wel even langs met een klein cadeautje.... Olleke Bolleke is elke woensdag van 9.30 tot 11.00 uur te vinden in zaal 1 van gemeenschapshuis De Borgh in Budel.

Sinterklaas logeert in het Schepenhuis

BUDEL - Het is anders dan de voorgaande jaren. Sinterklaas en zijn zwarte pieten hebben natuurlijk niet meer als enigen in deze dagen de beschikking over het Schepenhuis op de Markt in Budel. De dagelijkse gebruikers van het Schepenhuis hebben er mede voor gezorgd dat er opnieuw een logeerplek is ingericht voor Sinterklaas en zijn zwarte pieten. De bezoekers die de afgelopen dagen binnen zijn geweest in het Schepenhuis zullen gemerkt hebben dat alles in Sinterklaassfeer is gebracht. De stoel van Sinterklaas heeft er een prominente plek gekregen, en ook de bakpiet heeft in een hoekje zijn pepernotenoventje weer neergezet. Het is dankzij de medewerking van de Budelse Ondernemers Vereniging dat het niet alleen blijft bij de aankleding van het Schepenhuis. Want Sinterklaas en zijn Pieten brengen ook maar wat graag zelf een bezoekje aan het Schepenhuis. Op woensdag 24 november stuurt sinterklaas een aantal van zijn Pieten. Op zaterdag 27 november, Koopzondag 28 november, woensdag 1 december en op zaterdag 4 december komt hij zelf mee met zijn Pieten. Op deze dagen in de middag vanaf ongeveer 13.30 uur is iedereen welkom om de Sint persoonlijk de hand te komen schudden.

Sint hoopt dat vele kinderen hem daar komen bezoeken. Post voor Sinterklaas kan iedereen voortaan ook weer kwijt bij het Schepenhuis. Op de dagen dat Sinterklaas en/of zijn pieten het logeerhuis bezoeken zal dit ook kenbaar zijn aan de mooie vlaggen die bij het Schepenhuis zullen worden opgesteld. Voor vragen kan iedereen contact opnemen met de voorzitter Martin Horst via tel. 0031 495 430250, secretaris Sonja Cremers 0031 495-494893 of penningmeester Erwin Mennen 0031 495 840471.

Paddestoel bij de Tomp



Riet Verheijen trof deze paddestoel aan bij de Tomp in Achel.

KFC Hamont verslaat KFC Ham United: 2-0



HAMONT-ACHEL - Afgelopen weekend won KFC de thuismatch van KFC Ham United.De wedstrijd eindigde in 2-0.

Ruud Van Samang blesseert zich op training, en mag de match van KFC Hamont tegen KFC Ham United volgen van op de tribune, naast de geelgeschorste Kevin Quinten. Van een studieronde is in deze wedstrijd nauwelijks sprake, want beide doelmannen moeten al vroeg in de match ingrijpen. Toch breekt het duel pas echt open in de 21e minuut: een vlijmscherpe counter met een breed uitgesmeerde een-twee tussen Daan Truijen en Tim Van Daal wordt door eerstgenoemde perfect afgewerkt: 1-0. Later in de match maakte Daan ook de 2-0.

Wie heeft zin om te korfballen?

Korfbal is meer dan alleen een sport, korfbal is ontspannen en plezier maken. Er wordt geleerd hoe het is om deel uit te maken van een team, hoe er omgegaan moet worden met regels en natuurlijk ook korfballen zelf. Korfbal is een sport waarbij de bal alleen met de handen wordt gespeeld. Er mag niet gedribbeld worden met de bal, dus de kunst is om vrij te lopen zodat je als speler aanspeelbaar bent voor teamgenoten. Elke ploeg bestaat uit vier verdedigende spelers en vier aanvallende spelers die de bal in de korf proberen te schieten. In de zomermaanden wordt er buiten gekorfbald. In de wintermaanden wordt binnen gespeeld. Wie zin heeft om te korfballen in een gezellig meidenteam kan meetrainen bij korfbalvereniging De Kraanvogels uit Soerendonk! Voor meer informatie, Phil van der Sanden, via tel. 0031 495 592896

Belasting op niet afkoppelen van hemelwater

HAMONT – Een jaarlijkse heffing van 1200 euro voor inwoners van Hamont-Achel die weigeren mee te werken aan de door de stad vastgestelde afkoppelingsprojecten van het hemelwater aan huis. Met die belastingmaatregel wil de gemeente zorgen dat de rioolwaterzuiveringsstations weer optimaal gaan werken.

Nog veel te vaak komt hemelwater terecht in het gemengd rioolstelsel dat leidt naar een van de rioolwaterzuiveringsstations. Dat heeft ten gevolge dat het afvalwater te veel verdund wordt waardoor de zuiveringsstations niet optimaal werken. Om dat te verbeteren, dient Hamont-Achel te investeren in de aanleg van een gescheiden rioleringsstelsel. Het Vlaams Gewest stimuleert dit door een volledige toelage op de aanleg ervan, op voorwaarde dat alle gebouwen het hemelwater wordt afgekoppeld van het afvalwater. Hamont-Achel wil de afkoppelingswerken op haar kosten laten uitvoeren onder leiding van een deskundige. Eigenaren van woningen die weigeren hieraan mee te werken, kan een jaarlijkse belasting 1200 euro worden opgelegd. Daarmee wil men de inwoners van Hamont-Achel overtuigen om toch in het project te stappen.

Try-out concert EMM

BUDEL - Op 28 november 2010 gaat het harmonie orkest van Harmonie EMM Budel op concours in Eibergen. Als voorbereiding wordt op zondag 21 november 2010 een try-out concert gegeven in De Borgh in Budel. Tijdens dit optreden zullen de concoursstukken ten gehore gebracht worden. Het concert vindt plaats in De Borgh in Budel om 12.15 uur. De toegang is gratis. Een concours is een wedstrijd tussen (harmonie- en fanfare)orkesten. Hierbij worden de orkesten beoordeeld op hun eigen niveau door een vakjury. Hierbij wordt gelet op de kwaliteit van de uitvoering. Tien onderdelen, waaronder klankkleur, ritmiek, samenspel, articulatie en dynamiek worden beoordeeld. In het totaal zijn 100 punten te behalen. De eisen die worden gesteld aan orkesten die in hogere divisies uitkomen zijn uiteraard hoger dan die in lagere divisies. Harmonie EMM Budel komt voor het eerst uit in de 1e divisie, nadat zij in 2007, met 90,08 punten, is gepromoveerd vanuit de 2e divisie.

Stoere beer



Ook deze stoere beer op zijn motor moet wel eens naar de carwash van tankstation Umans. Gespot door de redactie van het HAC Weekblad.

Week van de Smaak



Tijdens de Week van de Smaak, die liep van 11 tot en met 21 november, mochten de kinderen van basisschool De Horizon in Hamont proeven van allerlei lekkere gerechtjes. Net als vorig jaar werden de ouders van de kinderen opgeroepen om op vrijdag 19 november enkele lekkere hapjes klaar te maken. Heel wat ouders stonden die vrijdag dan ook paraat om alle kleutertjes en kinderen van de lagere school eens culinair te verwennen. Er was keuze uit hapjes en gerechten van verschillende wereldkeukens. Zo waren de Filippijnen vertegenwoordigd, maar ook Marokko, Turkije, Polen, Kosovo en Ghana. Centraal tijdens de Week van de Smaak stond Spanje en ook van dit land konden de kinderen allerlei lekkernijen proeven. Het werd een zeer smakelijke middag op basisschool De Horizon.

La Régate in De Walburg



Op donderdag 2 december stelt Zebracinema de Belgische film La Régate voor in cinema De Walburg in Hamont. Het verhaal gaat over de vijftienjarige Alex die dagelijks de harde hand van zijn vader moet ondergaan en uiteindelijk revolteert tegen alles en iedereen, Om de harde realiteit te ontsnappen roeit Alex op de Maas met als doel het Belgische kampioenschap te winnen.
Dankzij zijn trainer Sergei en het meisje Muriel, waar Alex verliefd op is, vindt de jongen zijn menselijke waarden terug. Deze film van regisseur Bernard Bellefroid, die zijn ervaring opdeed onder de armen van de gebroeders Dardennes, is een drama waarin de relatie tussen vader en zoon centraal staat en disreet vermengd wordt met een liefdesverhaal. La Régate draait op donderdag 2 december om 20.15 uur in cinema De Walburg in Hamont.

Diamanten bruiloft



Isidoor Driesen en Maria Joosten werden afgelopen zaterdag feestelijk op het stadhuis ontvangen naar aanleiding van hun diamantenbruiloft. Op 15 november waren ze 60 jaren getrouwd. Foto Gerard Coenen.

Overwinning FC Cranendonck

In de 4e klasse zijn vele ploegen aan elkaar gewaagd en de verschillen op de ranglijst klein. De uitwedstrijd tegen SSE was wederom een belangrijke, omdat deze ploeg net boven FC Cranendonck op de ranglijst stond en beide ploegen een overwinning goed kunnen gebruiken. Erik van de Hurk en Thijs van den Wildenberg maakten de goals voor FC Cranendonck. Meer hierover in HAC Weekblad van deze week.

Gelukkige zege Rood-Wit'67

Voor het eerst in dit seizoen heeft Rood-Wit een keer het geluk aan haar zijde gehad. In een gelijkopgaande wedstrijd zijn er in ieder geval drie punten meegenomen uit het thuisduel tegen RKMSV uit Meijel. Robin van Vuurden (twee maal) en Roy Matheeuwsen maakten de goals in de met 3-2 gewonnen wedstrijd. Voor het eerst dit seizoen is Rood-Wit dan van de laatste plaats af. Over twee weken wordt de competitie voortgezet met een uitwedstrijd tegen SSE uit Someren. Mooi moment om revanche te nemen en daarmee het ongelukkige gelijkspel uit de thuiswedstrijd te niet te doen.

Tobintaks voor missionarissen

HAMONT – Ook dit jaar schenkt Hamont-Achel de Tobintaks aan vier missionarissen van Hamont-Achel en aan het ontwikkelingsproject in Tejutla in Guatemala. Daarmee wil het bestuur de problematiek van de armoedebestrijding centraal te stellen. De Gemeentelijke Raad voor Ontwikkelingssamenwerking en Duurzame Ontwikkeling stelde voor om het bedrag van 5500 euro die de interne belasting heeft opgeleverd te verdelen over de vijf projecten. Daarmee stemde de gemeenteraad afgelopen maandag in. Wel stelde Heidi Jaeken (Sp.a) voor ook andere projecten in de toekomst meer te betrekken bij de verdeling van de Tobintaks. De belasting is door Hamont-Achel in 2001 ingevoerd.

Dierenleed in Neerpelt

De afgelopen tijd kreeg de lokale politie HANO verschillende meldingen binnen over dierenverwaarlozing in de Torenstraat te Neerpelt. Het handelt over verschillende dieren (ezel, pony’s, kippen,..). Aan de hand van deze meldingen zijn op 23 november onze diensten in het bijzijn van de ‘federale overheidsdienst voor volksgezondheid, veiligheid van de voedselketen en leefmilieu’ ter plaatse geweest. Eén pony werd dood teruggevonden, de overige dieren waren sterk ondervoed en leden aan allerlei ziektes zoals o.a. schurft. De nog levende beesten werden overgebracht naar een opvangcentrum waar zij kunnen bekomen van de ontberingen. Lastens de eigenaars zal een proces-verbaal worden opgesteld.

Kledinginzameling op de Andreasschool

Nu het echt herfst geworden is worden de kledingkasten weer opgeruimd. Gooi kleding niet weg, maar bewaar het voor de kledinginzameling van vrijdag 26 november. Om 9.00 uur ’s ochtends wordt de kleding afgehaald. U kunt de kleding vanaf donderdag 25 november kwijt in de hal van de school. Iedere kilo brengt 30 cent op, dus het verzamelen loont! Nodig ook familie en vrienden uit om kleding te sparen voor de Sint Andreasschool. Al het geld komt rechtstreeks ten goede van de kinderen van school. U kunt uw bijdrage (tweedehands dames-, heren- en kinderkleding, maar ook schoenen, riemen/ceintuurs, hoeden, handtassen, beddengoed, gordijnen en pluche speeltjes) in gewone vuilniszakken aanleveren. En uiteraard: hoe meer hoe beter! Voor meer informatie, kijk op www.bag2school.com

Man gewond na ruzie

Een 41-jarige man uit Weert is zondag rond kwart voor acht 's avonds gewond geraakt bij een ruzie in een horecagelegenheid aan de Korenmarkt in Weert. Daarbij werd het slachtoffer vermoedelijk met een mes geraakt. De man is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 40-jarige man uit Weert en een 51-jarige man uit Hamont-Achel aangehouden. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij de zaak. Beide mannen zijn in verzekering gesteld. Het is nog niet duidelijk wat er zich heeft afgespeeld. De politie onderzoekt de zaak.

Lezing en Film: Bracke en 'Bo'



Op 26 november om 19u30 organiseert de bibliotheek van Hamont-Achel een lezing van jeugdauteur Dirk Bracke in Cinema Walburg in Hamont-Achel. Hij komt vertellen over zijn grote passie: schrijven. Bracke heeft een 30-tal boeken en tal van prijzen op zijn palmares. Dit jaar werd zijn boek “Het engelenhuis” verfilmd met de titel “Bo”.

De bib presenteert de schrijver en de film: een boeiende avond over schrijven, groot (willen) worden en je soms nog klein voelen. Dirk Bracke komt voor de tweede keer naar Hamont-Achel. Ongeveer tien jaar geleden was hij al te gast in het Gemeenschapshuis in Achel. Intussen spreekt hij alweer een nieuwe generatie jonge mensen aan en weet hij zijn passie voor het schrijven op een enthousiaste manier te verwoorden. Een avond met woord én beeld over schrijven, jong zijn en je mannetje staan in de huidige maatschappij. Inkom: 3,00 euro

Politie houdt verdachten aan

De politie heeft zondagochtend rond 4.15 uur een 18-jarige automobilist uit Maarheeze en zijn 19-jarige bijrijder uit Maarheeze aangehouden op de Deken van Baarsstraat in Budel. Agenten kregen een melding dat er kort daarvoor daar een aanrijding zou hebben plaatsgevonden tussen een auto en een fietser. Ter plaatse bleek dat de 18-jarige bestuurder een 23-jarige fietser uit Budel had aangereden. Uit onderzoek bleek dat de automobilist alcohol had gedronken. Tevens zou de bijrijder de fietser hebben geslagen. Beiden mannen zijn aangehouden. Op het bureau blies de automobilist een promillage van ruim 1,55. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Tegen de twee is proces-verbaal opgemaakt, dat door de politie wordt doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie.

Police Experience Day succes

De zes zuidelijke politieregio's (twee Limburgse, drie Brabantse en Zeeland) organiseerden zaterdag 20 november jl. voor het eerst gezamenlijk de Police Experience Day (PED). Het evenement werd hiervoor al acht jaar door het korps Midden en West Brabant gehouden in Breda. Nu dus door de zes korpsen samen en net als de voorgaande jaren is ook dit jaar door de bezoekers ervaren als een groot succes. Het doel van deze wervingsdag is potentiële kandidaten te informeren over een passende functie bij de politie.

Een voorlichtingsdag zoals de PED is een geschikt moment om personen die al belangstelling getoond hebben voor een functie bij de organisatie, verder te informeren over de politie in het algemeen, het sollicitatieproces en de loopbaanmogelijkheden. Het evenement richt zich op (middelbare) scholieren en op jongeren die al elders werkzaam zijn. In 2011 hebben de zes zuidelijke korpsen samen zo'n 100 vacatures, waarbij de aandacht voornamelijk op de niveaus 2, 3 en 4 ligt. Kijk voor meer informatie ook op: www.kombijdepolitie.nl.