Muziekmiddag in Onze School

Op maandag 22 oktober om 14.00 uur gaat Rose Marie Hendrikx weer verder met haar uitleg over klassieke meesterwerken.  Het wordt weer een middag luisteren, reageren, meedoen en vooral genieten.Muziekmiddag in Onze School

18-10-2018 20:11 – Ingezonden door Redactie

Op maandag 22 oktober om 14.00 uur gaat Rose Marie Hendrikx weer verder met haar uitleg over klassieke meesterwerken.  Het wordt weer een middag luisteren, reageren, meedoen en vooral genieten. Het stuk dat zij ons deze keer biedt is de Ouverture 1812 van Pjotr Iljitsj Tsjaikovski. Deze ouverture is een spektakelstuk uit 1878 ter nagedachtenis aan de overwinning van Rusland op Napoleon.   Het werk is sinds de première zeer geliefd gebleven en geldt als een van de bekendste van de componist. Tsjaikovski was een Russisch componist wiens muziek door zijn landgenoten uit zijn tijd vaak als te westers werd beschouwd. Een rijke bewonderaarster, Nadezjda Filaretovna, bood hem in 1877 de mogelijkheid om zijn leven verder geheel te gaan wijden aan het componeren.  Hij reisde daardoor veel en werd overal geëerd, maar was een eenzelvig en eenzaam mens. Hij stierf op 53 jarige leeftijd in Amerika aan de cholera, maar er blijven hardnekkige geruchten gaan dat hij zelfmoord zou hebben gepleegd. ‘Ons Kwartier’ gaat open om 13.30u en Rose Marie begint om 14.00 uur. De entree bedraagt €5,00 inclusief een kopje koffie of thee met een plakje cake, bij binnenkomst. Aanmelden en betalen graag van te voren aan de bar in ‘Ons Kwartier’ en Vol is Vol.

Powered by Blog Grabber