Neerpelt bezweek voor de laatste keer

Om het vijfjarig project Neerpelt Bezwijkt feestelijk af te sluiten werd op 8 december iedereen die hier ooit mee betrokken was, maar eigenlijk ook iedere Neerpeltenaar, uitgenodigd op het slotevent in…Neerpelt bezweek voor de laatste keer

16-12-2018 14:11 – Ingezonden door Redactie

Om het vijfjarig project Neerpelt Bezwijkt feestelijk af te sluiten werd op 8 december iedereen die hier ooit mee betrokken was, maar eigenlijk ook iedere Neerpeltenaar, uitgenodigd op het slotevent in de sporthal van WICO Campus Sint-Hubertus. Neerpelt Bezwijkt plaatste gedurende vijf jaar telkens een andere deelkern extra in de kijker en bood daarbij de inwoners aan om mee te denken en te werken over creatieve plannen in hun deel van Neerpelt. De uiteindelijk uitgekozen acties werden dan met participatie van de gemeente gerealiseerd. Voor deze slotavond waren vanuit de diverse hoeken van Neerpelt busdiensten ingelegd. Men kon er gratis genieten van een drankje en voor de hapjes werden buiten frietjes en snacks gebakken in twee frituurwagens. Uiteraard kon een terugblik van burgemeester Raf Drieskens niet ontbreken. Op de eerste plaats noemde hij het niet alleen een afronding of apotheose van vijf jaar Neerpelt Bezwijkt maar ook een soort van afronding van Neerpelt. Raf Drieskens in zijn toespraak: “Vijf jaar geleden voelden we dat er bij de inwoners van Neerpelt erg veel energie zat. Veel mensen waren betrokken bij het reilen en zeilen van ons dorp. Tegelijkertijd zat er ook veel trots en fierheid over wat er in onze gemeente zoal gebeurde. We waren ervan overtuigd dat het heel belangrijk is om mensen te betrekken bij het vormgeven van hun leefomgeving. In die vijf jaar hebben we samen grenzen verlegd waarvan we eerst dachten dat het wellicht niet mogelijk kon zijn. Bij Neerpelt Bezwijkt hebben jullie stenen verlegd die mede onze gemeente een ander uitzicht gegeven hebben en jullie hebben ook mee de stempel gedrukt op de publieke ruimte en de voorzieningen van ons dorp.” Verder somde de burgemeester de diverse realisaties op van die voorbije vijf jaar. Dat waren onder meer de natuurspeeltuintjes, een belevenispad, een dorpshuis, een fit-o-meter, een waterspeeltuig aan de passantenhaven en men is nog bezig om de Dommeloevers in het centrum aantrekkelijker te maken. Uiteindelijk zijn alle acties van die vijf jaar van elke woonkern door Drieskens nog een keertje aangehaald. Drieskens: “Ik denk dat we op een dag als vandaag met zoveel mensen hier opnieuw aanwezig ongelofelijk fier kunnen zijn over datgene wat we samen hebben waargemaakt. Ik geloof ook dat het een heel sterk gevoel geeft en dat we zo Neerpelt in de gemeente Pelt kunnen inbrengen en met hetzelfde gevoel van betrokkenheid de nieuwe grote gemeente ook kunnen vormgeven.” Samen met Greet Sleurs, participatiemedewerker, en de werkgroep van Neerpelt Bezwijkt werd een heuse tegel van dit project onthuld. De tegel symboliseert de eigenheid en verbondenheid van de gehuchten en zal een vaste plek krijgen binnen de gemeente. Behalve enkele optredens werd er tijdens de avond ook een veiling gehouden met diverse curiosa en (kunst)voorwerpen van de gemeente. De opbrengst hiervan gaat naar diverse verenigingen. Een wapenschild wat al die jaren in de raadzaal gehangen heeft ging onder de hamer voor € 125,00 en een kaartspel met op elke kaart een (oude)afbeelding uit Neerpelt voor € 30,00. Zo passeerden er allerhande leuke en Neerpelt-gerelateerde voorwerpen. Voor alles werd een koper gevonden. Het hoogste bedrag van € 170,00 werd geboden op een origineel verkeersbord met de gemeentenaam.

Powered by Blog Grabber