Stoomovendemonstratie in ‘Onze School’

In de keuken van “Onze School” zit een prachtige stoomoven. Maar de gebruikers van de keuken wisten daar niet allemaal mee om te gaan. Dat was Marina Bukkems, de sociaal makelaar van Maarheeze, een doorn in het oog. Want met een stoomoven kunnen gerechten gemakkelijk lekker en heel gezond worden bereid….Stoomovendemonstratie in ‘Onze School’

18-04-2017 08:40 – Ingezonden door Redactie

In de keuken van “Onze School” zit een prachtige stoomoven. Maar de gebruikers van de keuken wisten daar niet allemaal mee om te gaan. Dat was Marina Bukkems, de sociaal makelaar van Maarheeze, een doorn in het oog. Want met een stoomoven kunnen gerechten gemakkelijk lekker en heel gezond worden bereid. Marina nam contact op met ASWA, de leverancier van de keuken, en die was bereid  kosteloos een demonstratie/workshop te verzorgen. Daarvoor kwam Esther Smolders, een zelfstandig werkende chef-kok,  op zaterdag 8 april naar Maarheeze. Met een kar vol ingrediënten betrad Esther de keuken waar een twaalftal  belangstellenden , van de seniorenvereniging, de Helpende Hand, de Huiskamer , het Eetpunt en de GGZE, vol verwachting op haar wachtten. Eerst vertelde Esther wat de voordelen zijn van werken met een stoomoven: kleur, smaak en geur blijft beter in het product. Alle goede voedingsstoffen worden niet met het kookwater weggespoeld maar blijven behouden. Bovendien gaat het veel sneller, kun je meerdere gerechten tegelijk bereiden en heb je veel minder afwas. Je spaart dus ook energie en daarmee het milieu. Daarna werden enkele gerechten bereid, waarbij Esther handige tips en trics aan de amateurkoks vertelde. Natuurlijk werden de gerechten ook geproefd en de deelnemers waren erg enthousiast.  Voortaan kan er dus gebruik worden gemaakt van de stoomoven bij het bereiden van heerlijke gerechten voor de bezoekers van het eetpunt, de lunch van de seniorenvereniging of andere  activiteiten in ‘Onze School’.

Powered by Blog Grabber