Het Huiskamer gevoel

MAARHEEZE – Iedereen heeft in zijn woning wel een kamer waar hij dagelijks verblijft, de huiskamer! Hier voelt men zich vertrouwd, veilig en het geeft een dagelijks rustmoment. De koffie en de krant zijn er vaak onmisbaar bij. Net als de radio en de TV. Je voelt je daar gewoon thuis. Maar wist u dat er ook huiskamers buitenhuis zijn? Je ziet ze veel bij rust en verzorgingshuizen, maar ook in onze kernen. Bijna iedere kern in Cranendonck heeft een eigen centrum waar allerlei activiteiten plaatsvinden, met daarnaast een aparte huiskamer als (maatschappelijk) ontmoetingscentrum. 

Zo ook in Onze School” in Maarheeze. Deze is qua opzet wel speciaal, want het is het enige ontmoetingscentrum waar niet alleen in dezelfde (grote en gezellige) ruimte activiteiten van de seniorenvereniging plaatsvinden, maar waarin ook de huiskamer gevestigd is. En dat heeft een grote meerwaarde, want hier is sprake van een wisselwerking. Iedere inwoner van Maarheeze kan (gratis) de huiskamer bezoeken, een kopje koffie drinken, de krant of een tijdschrift lezen, een biljartje leggen, een puzzel maken of met anderen even gezellig bijkletsen. Je hoeft dus nergens lid van te zijn, je loopt zo naar binnen (op werkdagen van 10.00 tot 12.30 uur) en wordt door de aanwezige gastvrouw/gastheer welkom geheten.  Vaak vinden er op datzelfde moment activiteiten van de seniorenvereniging plaats, waar eigen leden aan deel mogen nemen. Denk aan bloemschikken, darten, kleuren, fotografie etc.  Regelmatig blijkt dat “bezoekers” deze mensen (her)kennen, of gewoon even bij de activiteit komen kijken en het zo leuk vinden dat men er eigenlijk direct aan mee zou willen doen. En dat kan! Tegen een kleine bijdrage is dat altijd mogelijk en het is leuk om het zo even uit te proberen. Natuurlijk kunt u ook lid van de seniorenvereniging worden (€20 per jaar) om aan deze en aan alle andere activiteiten deel te mogen nemen. En dat zijn er nogal wat! Nog een prettige bijkomstigheid. Wist u trouwens dat er in “Onze School” op iedere donderdagochtend zowel sociaal makelaar Marina Bukkems, alsmede de medewerkers van de Helpende Hand aanwezig zijn? Zo kunt u daar dus ook terecht als u een persoonlijke hulpvraag mocht hebben. Fijn te weten toch?  Als slot een persoonlijke noot. Als ouder persoon kom ik graag in “Onze School”, heel graag zelfs en ik hoop ook met u daar straks een kopje koffie te mogen drinken of een praatje te kunnen maken. Alleen zijn is niet altijd leuk en zeker niet altijd even fijn. Maar deze huiskamer en dat zal echt niet de enige zijn, geeft mij wel altijd het  prettige gevoel “om even thuis te zijn”