Vrijwilligers behalen Markieza certificaat

MAARHEEZE – In mei 2019 is een groepje vrijwilligers gestart om de training herstel- en wijkgerichtheid  werken te volgen van Markieza in Onze School. Het betreft ervaringsdeskundigen die voor het project Samen Sterker Worden een bijdrage willen leveren. Ze hebben 13 bijeenkomsten gevolgd om o.a. goed contact te kunnen leggen, en hun ervaringen in te kunnen zetten voor iedereen die wat extra steun nodig heeft.

Elke donderdag is de inloopmiddag bij Samen Sterker Worden in Onze school van 14.00 tot 16.00 uur. Het kan prettig zijn dat je kunt praten met iemand die je  problemen herkent en erkent, en probeert samen met jou weer positieve grip te krijgen. Als je behoefte hebt aan een praatje en een kop koffie ben je van harte welkom. De vrijwilligers op de foto: Anita, Diana, Yvonne en Alex hebben op 5 november 2019 hun certificaat behaald. Links van hen de docent van Markieza; Roland van den Nieuwenhuijzen, hij heeft zorg gedragen voor een gevarieerde training waarmee de vrijwilligers handvaten hebben gekregen om zich verder te kunnen ontwikkelen. Samen Sterker Worden bestaat uit een aantal vrijwilligers die getraind zijn om hun ervaringen in te zetten om anderen te ondersteunen bij hun herstel. Dit doen wij vanuit de volgende waarden; bondgenootschap, wederkerigheid en gelijkwaardigheid. Wat doet Samen Sterker Worden? Zij luisteren naar elkaar en steunen elkaar door  ervaringen over het eigen herstel te delen, zij bieden perspectief op hoop, enkel al door er te zijn, ze ondersteunen bij het weer bij machte raken om over jezelf te beslissen en eigen keuzes te maken en ze zorgen voor het bespreekbaar maken van oordelen en vooroordelen over mensen met een kwetsbaarheid.