Nieuw multicultureel prentenboek plaatst álle kinderen in de hoofdrol

REGIO – Het duurde even, maar het lange wachten wordt beloond: aanstaande donderdag ontvangt schrijfster Monique Tekstra-van Lochem het eerste exemplaar van haar nieuwste multiculturele kinderboek ‘Hé, wie ben jij?’. Het boek komt vers van de pers in het verre Azië, lag even in de file in het Suezkanaal, maar is inmiddels gearriveerd in de haven van Rotterdam. Een hele reis die ook kinderen vanaf 3 jaar kunnen maken in dit grote ontdekboek.

‘Anders’ is heel normaal

Hé, wie ben jij? is een prentenboek voor kinderen vanaf drie jaar, waarin twintig kinderen van over de hele wereld hen meenemen door hun leven. Een toegankelijke manier om jonge kinderen te laten kennismaken met de diversiteit van mensen en culturen. 

Monique: “Juist wanneer je kinderen op jonge leeftijd laat kennismaken met verschillende culturen, gebruiken en tradities, worden dit de gewoonste zaken van de wereld. ‘Anders’ is dan niet meer onbekend of raar, maar juist bijzonder, leuk en eigenlijk heel normaal!”.

Van dieren naar kinderen in de hoofdrol

Het idee van Hé, wie ben jij? werd enkele jaren geleden al geboren toen Monique’s eigen kinderen nog klein waren en zij hen aan de hand van kinderboeken wilde vertellen over alle mensen en culturen die zij, als cultureel antropoloog, tijdens haar reizen had ontmoet en ervaren. Monique ontdekte toen al dat er nagenoeg geen kinderboeken waren waarin mensen en hun cultuur, laat staan kinderen, de hoofdrol speelden. Vaak gingen de boeken over Afrika, Azië en Zuid-Amerika over de onhandige olifant, slimme aap of stoere tijger. 

“En dus plaatste ik kinderen in de hoofdrol in Hé, wie ben jij?. Alle kinderen, want iedereen moet zich in dit boek kunnen herkennen! Door het spiegeltje op iedere pagina kan ieder kind zichzelf zien temidden van de diversiteit van kinderen die er in de wereld is en zo dus zelf ook actief deelnemen aan het boek,” vertelt Monique enthousiast. 

Toepasselijke lanceringsdatum

De lancering van Hé, wie ben jij? vindt plaats op 21 mei 2021, de door de VN uitgeroepen Internationale Dag van de Culturele Diversiteit. “Een mooiere datum bestaat niet”, aldus Monique.

Lanceringstournee. 

Gezien de huidige maatregelen was het niet mogelijk om een grote lancering te organiseren en Hé, wie ben jij? in een volle zaal te onthullen. Maar, gek als ze is op reizen, gaat Monique naar de mensen toe. In de week van 24 mei volgt er een officiële lancerings-tournee waarbij het grote, kleurrijke kinderboek hoogstpersoonlijk door Monique aan diverse bijzondere boekwinkels, lezers, scholen en kinderopvangorganisaties zal worden overhandigd. 

Zo rijdt Monique in een paar dagen het hele land door en krijgen de illustratoren, influencers en BN’ers één van de eerste exemplaren van Hé, wie ben jij? in handen.

Bijdrage aan goed doel dankzij crowdfunding

Ook zal een groot aantal exemplaren van het boek en het bijbehorende memoryspel worden overhandigd aan de Stichting Samen die zich inzet voor kinderen die opgroeien in armoede in Nederland. “Dankzij de overweldigende support tjidens de crowdfundingscampagne kunnen we dit doen. Daar ben ik heel dankbaar voor, want ik vind het ontzettend belangrijk dat ieder kind zich in dit boek kan herkennen en daarvoor moet het dus ook voor ieder kind toegankelijk zijn. Stichting Samen zet zich daarvoor in,” legt Monique uit. 

Via het Instagram account @antropokids neemt Monique de kijker mee tijdens haar tour door Nederland en kun je meekijken hoe iedereen zal reageren op Monique’s bezoek en de overhandiging van Hé, wie ben jij?

Hé, wie ben jij? is vanaf nu verkrijgbaar via hewiebenjij.nl én bij diverse boekhandels in Nederland en België.