Carnavalsactiviteiten C.V. De Toeters

BUDEL-SCHOOT – Eindelijk mogen onze dorstlustige hoogheden het kalenderblad omdraaien op weg naar het weekend waar met hoofdletters CARNAVAL genoteerd staat. Een gigantisch vol programma waar Prinses Britt, Jeugdprins Bram, Jeugdprinses Isa en de adjudanten Eline, Levi en Joris hopen heel veel carnavalsvierders te mogen ontmoeten bij onderstaande activiteiten!

Vrijdag 9 februari
In de ochtend is C.V. De Toeters actief op de basisscholen De And’re wijze en De Triolier om samen met onze jeugdhoogheden carnaval op de scholen te vieren.

In de avond staat in De Reinder het Festibal op het programma. Dit wordt al een aantal jaren georganiseerd met C.V. De Feestbeesten. DJ Thijs zal er voor zorgen dat het carnavalsweekend goed kan worden ingezet zodat alle aanwezigen de basis kunnen leggen voor een gigantisch feestweekend. Let op, dit is een 18+ activiteit!

Zaterdag 10 februari
Na het aanmoedigen van verschillende carnavalsverenigingen uit Toeterland in verschillende optochten staat het traditionele Zaterdagavondbal in De Reinder op het programma. Dit jaar geen speciaal thema, gewoon lekker carnaval vieren, verzoeknummers, spontane optredens vanuit de aanwezigen en dit alles met DJ Thijs achter de knoppen. Als klap op de vuurpijl vindt er een optreden plaats van niemand minder dan Jelmer Zuidstra! Hij trad afgelopen jaar op bij de eerste Hollandse Avond bij café De Sport en kreeg daar iedereen op de stoelen en tafels. Dit gaat hem ook zeer zeker deze avond weer lukken. Hou je van een verrassend feestje, is een Nederlandstalige zanger jouw ding, hou je van twee emmertjes water halen, bloesjes en seringen en wil je nog niet naar huis? Dan mag je deze avond écht niet missen.

Zondag 11 februari
Op zondagochtend is De Reinder al vroeg in orde gemaakt voor het meest gezellige en sfeervolle ontbijt van het gehele jaar. “Het kiekt nè zoe naow ontbijt” start exact om 10:11 uur. Aanmelden (ontbijt@cvdetoeters) vooraf is een must, zodat er voldoende van alles in voorraad is. Lekker kopje soep, verse broodjes, brood, ei, spek, ham, kaas, zoetbeleg, etc., alles is in het buffet terug te vinden en kan zelf samengesteld worden.

Natuurlijk is er ruimte voor carnavalsgroepen om zich ook dit jaar weer voor te bereiden op de optochten die in de middag plaatsvinden. Daar maken we heel graag ruimte voor, gezellig!

Tijdens het ontbijt zal de muziek, net als vorig jaar, verzorgd worden door muziekgezelschap “Zum Grünen Kranz.” Gezellige meezingers, meedeinen, polonaise tijdens het ontbijt…. echt alles is op deze ochtend mogelijk! Een goede bodem om vervolgens de Schoter optochtgroepen aan te moedigen in de andere optochten van Cranendonck.

Maandag 12 februari
Dé dag waar elke Toeter altijd reikhalzend naar uitkijkt. De dag dat de Grote Bonte Optocht door Toeterland zal trekken. In de ochtend wordt op de parkeerplaats van De Zuiderpoort alles in gereedheid gebracht om stipt om 14:00 uur de optocht te starten aan het begin van Toeterland (nabij molen Janzona) waar de gele Toeterwagen zal staan waarop Prinses Britt, Jeugdprins Bram, Jeugdprinses Isa en de adjudanten Eline, Levi en Joris ongetwijfeld bovenaf staan te stralen. De ontbinding van de optocht is op het Stationsplein en voor deze middag geldt er een wegomlegging. De Grootschoterweg is vanaf 13:30 uur afgesloten voor alle doorgaand verkeer.

Direct nadat de optocht De Reinder gepasseerd is barst er een gigantische Kindermiddag en carnavalsbal los waarbij de jeugd echt centraal staat. De jeugdige DJ Nori staat achter de draaitafel, er is een heuse dansclinic (gegeven door Pien en Evi van T-force), je kunt jezelf laten schminken of laten beplakken met tattoos, er is een heuse ballonnenclown die de mooiste dingen voor je maakt. Daarnaast zal ook feestband “De Tie-repkes,” zij openden de optocht, ook nog wat nummers in de zaal spelen. Logischerwijze zullen onze jeugdhoogheden z.s.m. aansluiten zodat het kinderfeest helemaal compleet is!

Dit carnavalsbal gaat langzaam over wanneer alle deelnemers van de optocht weer in  De Reinder samenkomen voor de prijsuitreiking. Deze staat gepland om 20 :00 uur!

Altijd spannend, altijd leuk en zéér zeker dit jaar omdat er een aantal nieuwe prijzen te vergeven zijn én we van jurylid Leo Keijsers afscheid gaan nemen na 44 jaar jurylid te zijn geweest in de optocht van C.V. De Toeters.

Na de prijsuitreiking zal er een gigantisch feest losbarsten waarbij verbroedering tussen alle verenigingen zoals elk jaar een mooi goed is, laat dat maar aan de DJ’s Rick en Mark over! Wie houdt het vol tot de klok van 2, wanneer onze hoogheden in het midden van de traditionele kring in De Reinder afscheid nemen van alle carnavalsvierders in Toeterland!

Dinsdag 13 februari
Op deze dag zijn onze hoogheden en de leden van C.V. De Toeters terug te vinden naast de optocht van De Buulderbuk om alle deelnemers aan te moedigen. Aansluitend zullen ze naar residentie Café De Sport in Toeterland gaan om daar toe te werken naar een fantastische afsluiting van dit carnavalsseizoen. Vorig jaar werd dit echt een gigantisch leuk feest, kom gerust eens kijken bij Jozef in de kroeg. Gedurende de avond zal door De Prinsengarde van De Toeters de traditionele Toeterverbranding plaatsvinden. Dit is officieel het einde van het carnavalsseizoen en dan gaan de steken van de raad af. 

Hopelijk kijken onze hoogheden en leden van C.V. De Toeters op dat moment met een gigantisch goed gevoel terug op de afgelopen dagen. Vooropgesteld, de afgelopen weken waren al meer dan voortreffelijk.

Namens alle hoogheden van C.V. De Toeters, 3x alaaf! Voor meer details, bekijk onze website www.cvdetoeters.nl

Voor alle activiteiten in De Reinder geldt dat er onder de 18 jaar geen alcohol wordt geschonken. Zorg altijd voor een geldig legitimatiebewijs daar er naar gevraagd wordt bij de ingang. De dresscode voor alle Toeteractiviteiten is carnavalskleding!