BUDEL – In Heerlen heeft sv Budel 1 afgelopen zondag een zeer verdiende overwinning geboekt tegen 1e klasser Bekkerveld. Na 90 minuten stond er een 0-3 eindstand op het wedstrijdformulier. Ondanks 2 nederlagen in de voorbereiding (tegen RPC en Nuenen) is het zelfvertrouwen best wel goed bij de oranje mannen.
Er wordt hard getraind, bijna alle spelers zijn fit en de concurrentie is groot, dus iedereen vecht voor zijn plekje in het team. De eerste beker wedstrijd was een uitwedstrijd tegen 1e klasser Bekkerveld, op papier een lastige tegenstander. Maar Budel begint ijzersterk aan de wedstrijd en neemt brutaal het initiatief. Toch dreigt Bekkerveld het eerst, na een snelle uitval wordt de bal hard op de paal geschoten. Niet veel later krijgt Koen Vos een mooie kans, maar de keeper kan redding brengen. In de 20e minuut komt Budel op voorsprong, een voorzet vanaf rechts wordt door een verdediger in eigen doel gekopt. Twee minuten later ontfutseld spits Wilgard Vos de bal van zijn directe tegenstander, bediend Joep Damen en die knalt de bal onhoudbaar binnen, 0-2.
Tien minuten later dreigt Joep opnieuw, maar zijn schot wordt gekeerd door de keeper. Net voor rust is er nog een mooi schot van een speler van Bekkerveld, maar Luuk Smolenaars kan het lage schot tot corner verwerken. Ruststand 0-2.
Blijkbaar heeft het gedonderd in de kleedkamer van Bekkerveld, ze beginnen de 2e helft fel en willen snel de aansluiting treffer forceren. Budel komt niet echt in de problemen, alleen raken ze in deze fase steeds iets te snel de bal weer kwijt. Trainer Bonnema brengt na een uur spelen Sam Lamers en Finn Bogers in de ploeg om toch weer iets meer voetbal in de ploeg te krijgen, ze vervangen Bas Bergmans en Joep Damen. In de 70e minuut komt Budel op fraaie wijze op 0-3, het is Youri Bogers die zich knap vrij speelt, Koen Vos aanspeelt, en die geeft een perfecte steekpass terug op Youri, die de bal koelbloedig binnen schiet. Een beauty. Bij Budel komen in de slotfase Stan van Leeuwen, Jochem Spee en Thijs van Gerdorp in de ploeg voor Ries Meijer, Luca Salgado en Wes van Horne. Budel speelt hierna de wedstrijd “professioneel ” uit. De eerste driepunter van het seizoen is binnen. Zondag opnieuw een bekerwedstrijd, dan spelen ze thuis tegen Sportclub ’25.
