Start Zebracinema in Dommelhof & Cinema Walburg

HAMONT-ACHEL / PELT -September nadert met rasse schreden, de avonden worden al wat korter… wat betekent dat de filmvertoningen in het kader van Zebracinema terug starten. Wekelijks op dinsdagavond in het Dommelhof in Pelt  en donderdagavond in Cinema Walburg in Hamont-Achel. 

Naast de gemeenschappelijke  films die beide locaties vertonen, kiezen we er voor om een aantal producties verschillend te programmeren. Op die manier kunnen we aan de filmliefhebber in Noord-Limburg een ruimer aanbod van arthouse films aanbieden. 

Het Dommelhof start op di 2/9 met ‘A Complete Unknown’, de film over de jonge talentvolle Bob Dylan in het begin van zijn carrière. In elk shot voel je de (muzikale) jaren ’60 tot leven komen.En voor wie nog twijfelde aan het talent van Timothée Chalamet … hij is werkelijk subliem als Dylan. Wo 24/09 in Cinema Walburg. 

Cinema Walburg start op do 4/09 met ‘September 5’, een ijzingwekkende thriller over de terreur aanval tijdens de Olympische Spelen in 1972 in München. Niet de gebeurtenissen staan centraal,  wel hoe een tv ploeg op dat moment voor het eerst live verslag uitbrengt van een dergelijke,  ingrijpende gebeurtenis. 

Staan nog geprogrammeerd, de nieuwste Belgische film ‘Jeunes Mères’ van onze gebroeders Dardenne. Een aangrijpend verhaal over een vijftal tienermoeders. Volgens Humo nu al de beste film van het jaar en bekroond met de prijs voor beste scenario op het Filmfestival van Cannes. Di 9/9 & Do 11/9.  

Op do 18.09 wordt in de Walburg ‘The Salt Path’ vertoond, naar het bekende boek van Raynor Winn. Een film die uitblinkt in sfeer, beleving en de puurheid van menselijke emoties.

‘The Teacher who promised the sea’ (Di 16/9 – Do 2/10)  vertelt het waargebeurde verhaal van Antonio Benaiges en verweeft het met de familiegeschiedenis van vele Spanjaarden wiens familie getekend is door het regime van Franco. Meer dan ooit actueel. 

‘La Venue de l’Avenir’ (Di 23/9 – Do 9/10) is een zeer plezierige mix van kostuumdrama, romantiek en een coming-of-age-verhaal. Een juweel van een film die zich in het nu en het Parijs van de 19de eeuw afspeelt ! 

Tot slot vertoont Cinema Walburg op do 25/9 de nieuwste film van Joachim Trier ‘Sentimental Value’. Een verhaal over intergenerationeel familietrauma, keuzes, offers, spijt, boetedoening en vergeving, bekroond met de Grand Prix tijdens het FF van Cannes. 

Scene uit A Complete Unknown