Op sommige mensen is de titel van deze column (‘Mensen zoals jij en ik’) eigenlijk niet van toepassing. Als je namelijk leest wat Nicky Broers-Lammers doet in dezelfde 24-uur die wij allemaal elke dag tot onze beschikking hebben, dan denk je: nee, da’s toch een hele andere dan ik! Hoe krijgt ze het allemaal voor elkaar?!
Veel lezers zullen zich haar ongetwijfeld nog herinneren als de eerste ‘vrouwelijk Prins Carnaval’ van de Buulder Buk in 2023. Een beetje krom, dat ‘vrouwelijke prins’, maar een ander woord is er nog niet voor bedacht. De Prinsessen voor haar waren namelijk allemaal prinses bij de gratie van hun echtgenoot, de echte Prins. Nicky was de eerste vrouw die zelf werd gevraagd om Scepterdrager te zijn, samen met echtgenoot Jeroen, als Prinses en Prins!
“En nu we deze weg zijn ingeslagen moet dat ook zo blijven,” klinkt het resoluut. “We zijn ook bij de Raad van Elf gegaan, daar ben ik de eerste vrouw tussen de mannen. Ik ben benieuwd wanneer de volgende Prinses gekozen wordt.” Uiteraard zal het dan wel net zo’n enthousiaste carnavalsvierster moeten zijn als Nicky die al sinds jaar en dag met de Zuipschuiten in de optocht loopt en zich vier dagen lang in het feestgedruis stort. Dat doet ze trouwens samen met Jeroen (‘sinds mijn 16de zijn we al samen’) en met de kinderen Nienke (15), Sepp (13) en Jur (9). Oh, en omdat we het toch over carnaval hebben: “Vorig jaar heb ik de jonge tonpratertjes begeleid. Hartstikke leuk dat die kinderen op het podium willen!”
In het dagelijks leven geeft ze 24 uur per week les aan het BRAVO. ‘Verzorging en D en P, een voorbereiding op het MBO,’ legt ze uit. “Intussen ben ik ook druk bezig met de HBO-opleiding die nodig is voor mijn bevoegdheid.” Op dit punt van het verhaal zal menigeen gaan denken ‘nou, nou, drie kinderen, drukke baan, studie en dan ook nog al die bezigheden voor De Buulder Buk… Maar nu gaan we pas echt uitpakken:
Nicky is namelijk ook een van de drijvende krachten achter buurtvereniging ’t Tipke. “Eigenlijk zat ik al eerder in het bestuur dan dat we hier woonden. Maar we zijn met meer enthousiastelingen: Loes, Jolanda … “ begint ze op te noemen. “Gezellig vind ik dat: spelletjes bedenken, de jaarlijkse feestdag organiseren en momenteel hebben we ook een speciaal tieneruitje. Die moet je er ook bij betrekken, vaak vallen die pubers tussen de wal en het schip.”
“Kinder Vakantie Werk,” zegt ze. “Dat komt er weer aan. Ik ben voorzitter maar ik doe ook mee aan allerlei spelletjes zoals de vossenjacht. En natuurlijk aan het bedenken van alle activiteiten.” Dat overzicht ziet er ook dit jaar weer hartstikke gezellig uit. Op 4 augustus gaan ze van start om die laatste paar weken van de vakantie extra leuk te maken voor de basisschooljeugd. “We zoeken nog vrijwilligers, dus wie zich geroepen voelt…”
Wie bij Nicky door de voordeur binnenkomt ziet als eerste een kamertje met allerlei muziekinstrumenten. Want, u raadt het al, ze speelt (al dertig jaar) bij EMM: “De klarinet, althans in het grote orkest. Ik zit ook ter ondersteuning in het jeugdorkest en daar speel ik de basklarinet. Evenals bij de Blaosbuk. Verder zit ik in het bestuur van EMM en houd ik me ook nog een beetje bezig met het project ‘muziek in de klas’. Je weet wel, kinderen van groep vijf krijgen dan een instrument mee naar huis om op te oefenen en ze geven daarna een concert. Op die manier proberen we kinderen te interesseren voor muziek.” En die saxofoon dan? vragen we, wat doet die daar? “Oh, ja, die speel ik bij Que Mas. Dat kon er nog wel bij.”
Sporten? “Ja natuurlijk, dat hoort erbij. Ik speel volleybal bij Ledub. Verder zou Nicky, Nicky niet zijn als ze zich ook niet zou inzetten voor de school (De Boogurt) van haar jongste: “In de oudercommissie,” klinkt het. Dat kon niet missen!
Of ze toevallig nog een hobby heeft? Vragen we op een beetje een sarcastisch toontje wanneer we de pen al hebben neergelegd. Het antwoord is heel serieus: “Ja, ik knutsel graag, ik vind het leuk om met mijn handen bezig te zijn.” Dan wijst ze naar een grote volière achter in de tuin: “Dat binnenhok heb ik samen met ons pap gemaakt. Nou ja, het is gewoon een kwestie van aanpakken en meestal lukt het dan wel. Zoals die muurtjes in de badkamer die ik gestuukt heb…”
“Maar voor ontspanning…? Ja natuurlijk, gezellig een dagje weg met man en kinderen, spelletjes doen of met z’n allen pizza’s bakken. En onlangs ben ik naar Bospop geweest. Daar heb ik trouwens nog wel wat vrijwilligerswerk gedaan. Samen met mijn broer een dagje rotzooi opgeruimd… Hartstikke leuk!!”
(Door Riny van Gerven)
